لایت باکس آلومینیومی

لایت باکس آلومینیوم

لایت باکس آلومینیومی

بدون شک دنیای تبلیغات یکی از بی انتهاترین دنیا هاست. هر روزه یک روش نوین که مناسب با محیط های مختلف باشد وارد عرصه تبلیغات می شود. در این بین بدون شک شیوه هایی از تبلیغات که قابلیت اجرا در هر دو محیط داخلی و خارجی را دارند از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. تابلو لایت باکس آلومینیومی یکی از شیوه های تبلیغاتی امروزه است که قابلیت اجرا در هر سایزی را دارد.

آلومینیوم (Aluminium) با توجه به اینکه یکی از فراوان ترین فلزها روی کره زمین است و دارای ویژگی های خاصی از جمله سبک بودن، ضد زنگ بودن، قابلیت ضربه خوردگی و … است، یکی از پرکاربردترین متریال ها در صنعت تابلوسازی می باشد که به عنوان یکی از کاربردهای آن میتوان به تابلو های لایت باکس اشاره نمود.

مراحل ساخت لایت باکس آلومینیومی

آلومینیوم در ساخت قاب یا همان فریم تابلو های لایت باکس استفاده می گردد که امکان تولید قاب در شکل های مختلف را ایجاد می کند. اولین نوع تابلوهای لایت باکس براساس استفاده از متریال آلومینیوم، تابلو لایت باکس آلمینیومی نام گرفت.

ساخت فریم در این لایت باکس دارای ضخامت های متفاوتی می باشد که با توجه به ابعاد تابلو طراحی می گردد اما عموماً بین 7 تا 10 سانتی متر تعریف می شود. که حداکثر ضخامت مربوط به ابعاد 120×180 می باشد. در طراحی های با ابعاد بزرگتر از کنار هم قراردادن تابلوهای کوچکتر استفاده می شود.

پس از ساخت فریم طرح اجرا شده توسط طراحان با استفاده از دستگاه های چاپ لارج فرمت بر روی متریال بک لایت یا استیکر آماده می شود. در صورت استفاده از بک لایت پس از قرار گیری چاپ بر روی پلکسی گلاس، یک لایه پلکسی برای محافظت بر روی کار قرار می گیرد و در صورت استفاده از استیکر، استیکر به صورت مستقیم استفاده و بر روی پلکسی گلاس قرار می گیرد.

در زیر طرح نور پردازی انجام می گیرد که این کار با استفاده از مهتابی ها و SMD ها انجام می شود. استفاده از SMD ها به علت توان مصرفی کمتر و طول عمر بالاتر نسبت به مهتابی ها مورد توجه بیشتری قرار گرفته اند.

مزایای لایت باکس آلومینیومی

این نوع از لایت باکس با توجه به اینکه قابلیت استفاده در محیط داخلی و خارجی را دارد و امکان استفاده در هر شرایط جوی را دارا می باشد کاربرد بسیار زیادی دارد، تا جاییکه از این نوع از تابلوهای لایت باکس در دکوراسیون داخلی و آتلیه ها نیز استفاده می شود. تابلو لایت باکس آلمینیومی در محیط هایی همچون مترو، بیمارستان ها، بانک ها به راحتی قابل مشاهده هستند.

معایب لایت باکس آلومینیوم

تنها موردی که ممکن است باعث شود به این نوع از تابلو لایت باکس کمتر توجه شود قطر زیاد آن در برخی موارد و همچنین ظاهر قدیمی آن ها در صورت عدم به روز شدن تولیدات می باشد.

قیمت لایت باکس آلومینیومی

جهت دریافت قیمت روز انواع لایت باکس تنها کافیست با شرکت عرفان لایت باکس تماس حاصل نموده و از کارشناسان متخصصص این مجموعه مشاوره رایگان دریافت نمایید. کارشناسان ما پاسخگوی شما عزیزان هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button