کاربرد انواع لایت باکس

کاربرد انواع لایت باکس

جذب مشتری همواره اولین هدف برای انواع تجارت خرد و کلان بوده و هست.

 بقای یک کسب‌ و کار به دیده شدن آنست. چنانچه دیده شوید، آن زمان است که می ‌توانید امیدوار به فروش محصولات و یا دیده شدن خدمات خود باشید. کاربران و مخاطبان شما زمانی‌که با نمایش توسط نشانه ‌هایی بصری از شما ارتباط می ‌گیرند این ارتباط قوی‌ تر است. حال سؤال اینجاست که تنها در فضای آنلاین می ‌توان نمایش تبلیغات خود را انجام داد یا راهکار دیگری میتوان یافت؟ در جواب این سؤال باید گفت که اتفاقاً راهی مؤثرتر برای دیده شدن در قالب یک نمایشگر شبانه ‌روزی در دسترس است.

چه راهی بهتر از لایت باکس می‌تواند پیام شما را در مکان‌ های کلیدی در سراسر یک خیابان، فروشگاه، مترو و … در معرض دید هزاران نفر که در شبانه‌ روز زمانی ‌که از کنار آن گذر می‌ کنند به نمایش بگذارد.

لایت باکس ‌ها یک باکس با طرح گرافیکی هستند حاوی متن و شعار تبلیغاتی و یا اطلاع‌ رسانی و یا برای نمایش منوی یک رستوران که در قالبی فلزی از جنس آلومینیوم مستحکم قرار گرفته که توسط چراغ ‌هایی از نوع ال ‌ای ‌دی روشن می ‌شوند.

 در واقع همچون یک نمایشگر تلویزیونی نگاه ‌ها را جذب می ‌کنند. اکثر تابلو های قدیمی و یا تصاویر بیلبورد جهت برجسته کردن تصویر خود از لامپ ‌های بیرونی استفاده می ‌کنند، اما امروز تمایز نحوه نور پردازی لایت باکس ‌ها سبب شده تعامل بینندگان و مخاطبان با این ابزار های تبلیغاتی بیشتر شود.

کاربرد انواع لایت باکس تبلیغاتی

لایت باکس‌ ها با اهداف متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند و کاربرد های متنوعی را می‌توان برای هر نوع در نظر گرفت اما به‌ صورت کلی اهداف کاربردی این باکس ‌ها بیشتر در حوزه تبلیغات و افزایش تعامل با مخاطبین، اطلاع‌رسانی، نمایش رویداد ها و تخفیفات، ایجاد برندینگ برجسته است.

 چاپ تصاویر باکیفیت و آزادی در طراحی و به ‌کارگیری زنده‌ ترین رنگ‌ ها در طراحی تصاویر گرافیکی و یا نوشتار، مزیت‌ های بسیار مفیدی است که با استفاده از لایت باکس میتوان به دست آورد.

مکان ‌های مناسب برای نصب لایت باکس

تقریباً می‌توان گفت هر مکانی که دلخواهتان باشد در آن‌ جا می‌ توانید باکس خود را نصب کنید. در مکان‌ هایی ازجمله:

 • فروشگاه‌ های خرد و زنجیره ‌ای
 • نمایشگاه خودرو
 • مال ‌ها و پاساژ ها
 • مراکز کنفرانس
 • باشگاه
 • دفاتر
 • ایستگاه‌ های حمل ‌و نقل عمومی
 • استادیوم
 • فرودگاه
 • سالن همایش و تئاتر، سینما
 • دانشگاه ‌ها و…

انواع لایت باکس برای کاربرد های خاص

همانگونه که اشاره شد لایت باکس ها را برای کارکرد های متفاوتی طراحی می‌کنند. تفاوت آن ‌ها در متریال به ‌کار رفته، نوع ساختار، میزان آسودگی در استفاده، نحوه قرارگیری و تفاوت در هدف آنست.

 انواع لایت باکس شامل: لایت باکس فریم لس، مگنتی، لوگو، کریستال، چرخشی، اسنپ فریم و ام دی اف است و همچنین فریم لس پارچه‌ای.

لایت باکس فریم لس: به معنی بدون فریم در نوع یک‌ طرفه، دوطرفه، ایستاده، آویز از سقف و دیواری طراحی ‌شده و موجود است. در تمامی مکان ‌ها قابل نصب و از جمله مدرن ‌ترین هاست. جالب اینجاست که میتوان با ترکیب و کنار هم قرار دادن تعدادی از آن‌ ها یک صفحه نمایش یکپارچه ایجاد کرد. میتوان آن‌ ها را در سقف ‌های کاذب با طرح‌ های گرافیکی آرامش ‌بخش برای زیبا سازی محیط دکوراسیون داخلی نصب کرد.

لایت باکس مگنتی: کارکردی آسان‌تر دارد طرح کاغذ بک لایت به ‌راحتی در آن قابل تعویض است و برای کسب و کار هایی که در بازه‌ های کوتاه‌ مدت نیاز به تغییر مداوم متن تبلیغات و طرح خود دارند بسیار مناسب است، زیرا به ‌راحتی و بدون ابزار خاصی میتوان با دست قاب را باز و سر هم کرد.

فریم لس پارچه‌ای: تصاویر گرافیکی لایت باکس ‌ها همیشه بر روی کاغذ نیستند بلکه میتوان آن ‌ها را بر روی پارچه و با دستگاه ‌های چاپ یو وی و سابلیمیشن ایجاد کرد. تصاویر گرافیکی چاپ ‌شده با دستگاه سابلیمیشن حاوی اشباع بالایی از مرکب در فرآیندی دو مرحله ‌ای برای تثبیت و قفل کردن رنگ ‌های زنده و پر جنب‌ وجوش و خط‌ کشی ‌های واضح است. این نوع برای قرارگیری در فضای بیرونی کاملاً مناسب است به دلیل مقاومت خوبی که از خود در برابر شرایط جوی نامناسب نشان می‌دهد.

لایت باکس لوگو: که نام خود گویای کاربرد آن است لوگوی برند شما را به هر شکلی که باشد می‌ تواند بر دیوار مکان ساختمان شما به نمایش درآورد. لایت باکس لوگو عموماً به ‌صورت دیواری طراحی می ‌شود. قاب آلومینیومی و ساختار رویین با دستگاه های خم اتوماتیک به شکل لوگوی برند مورد نظر در می آید.

لایت باکس کریستال: در ظاهر کمی متفاوت از سایرین است. دو لایه پلکسی در آن به ‌کار رفته و فاقد قاب آلومینیومی است. به ‌عنوان تابلوی تبلیغات نیز به کار می ‌رود و میتوان آن را با نور و بدون نور سفارش داد.

لایت باکس اسنپ فریم: دقیقاً مانند یک قاب عکس است که بر روی دیوار قرار گرفته و می ‌تواند حاوی تصاویر تبلیغاتی و اعلانات منوی رستوران ‌ها، نقشه و مسیر برای بسیاری کاربرد دیگر باشد.

لایت باکس چرخشی: تشکیل ‌شده از یک موتور که دارای ۲ تا ۳ وجه است که می‌تواند چندین تصویر را در خود جای دهد و به ‌صورت دورانی چرخش کنند. اگر قصد دارید در یک سازه چند تصویر را به نمایش بگذارید راه ‌حل خود را یافته اید چرا که لایت باکس چرخشی بهترین گزینه برای شماست.

لایت باکس ام دی اف: این نوع از لایت باکس برخلاف سایرین از یک قاب از جنس ام دی اف تشکیل  ‌شده و ظاهری زیبا دارد. برای فضا های داخلی با دکوراسیونی خاص به کار می ‌رود بیشتر برای فضا هایی همچون کافه ‌ها و رستوران ‌ها مناسب است.

چند پیشنهاد برای مکان لایت باکس

 • آویزان کردن لایت باکس یک ‌طرفه یا دوطرفه از سقف

 که از فواصل دور و نزدیک جلب توجه می‌کند و از زوایای مختلف قابل ‌مشاهده است و هم چنین اگر مشکل کمبود فضا را دارید این روش نیز می ‌تواند مفید باشد.

 گاهی نیز در فروشگاه‌ های بزرگ برای راهنمایی و هدایت مشتریان به بخش ‌های مختلف از یک مکان و یا هدایت به سمت برندی خاص می ‌توانید از نوع آویز از سقف بهره ببرید.

 • لایت باکس ‌ها را پشت پنجره و فروشگاه بگذرید

 این کار ممکن است برای مشتریان و رهگذران خارج از فروشگاه جالب باشد و سبب جلب توجه آن ‌ها شود.

 • قرار دادن بر روی وجه ‌های ستون ساختمان

 ستون های یک ساختمان را با لایت باکس ‌ها بپوشانید تا پیام خود را در جهت‌ های متفاوت معرفی کنید.

 • لایت باکس را به ‌صورت رومیزی قرار دهید

 از لایت باکس ‌های متحرک نظیر نوع ام دی اف که به‌ صورت رومیزی و یا ایستاده هستند بر روی پیشخوان خود استفاده کنید و یا روی قفسه‌ ها و استند آن‌ ها را قرار دهید.

 • بر روی دیوار ها به ‌عنوان منبع نور

بله لایت باکس می ‌تواند یک منبع نور ثانویه و ملایم در فضای فروشگاه کوچک شما باشد. می‌تواند بر روی دیوار و یا سقف نصب شود تا محیطی گرم و جذاب را برای فروشگاه شما ایجاد کند.

همانگونه که اشاره شد از لایت باکس ها چه به عنوان ابزاری تبلیغاتی و چه به عنوان منبعی از نور و یا اهداف دیگر میت وانید استفاده کنید. تنها کافیست که با انواع آن آشنا شده شوید و اطلاعات کافی از کاربرد انواع لایت باکس به دست آورید.

شرکت عرفان طراح، تولید کننده و مجری انواع لایت باکس تبلیغاتی با تیمی مجرب و حرفه ای و با در اختیار داشتن تجهیزات و متریال مناسب بهترین و بروز ترین لایت باکس را به مشتریان خود عرضه میکند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با لایت باکس های تبلیغاتی و کاربرد انواع لایت باکس با کارشناسان فروش این مجموعه در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button