لایت باکس کریستالی

کریستال لایت باکس

لایت باکس کریستالی

لایت باکس کریستالی یا لایت باکس اسلیمی یکی از خاص ترین، زیباترین و مدرن ترین انواع لایت باکس است که با ظرافت، سادگی، جذابیت، ضخامت کم و متناسب با دکوراسیون فضای داخلی جلوه ویژه ای را به محیط می بخشد.

مراحل ساخت لایت باکس کریستالی

لایت باکس کریستالی شامل دو لایه پلکسی شفاف است که عموماً برای داشتن حداقل ضخامت قاب لایت باکس از پلکسی های 2 و 8 استفاده می شود. گرچه گاهی از پلکسی های با ضخامت دیگر نیز استفاده می گردد اما معیار مورد تأیید همان ضخامت های نامبرده است. طرح با استفاده از دستگاه های دیجیتال و ایندور بر روی متریال بک لایت  که نوعی پی وی سی است و نور را از خود عبور می دهد چاپ شده و میان آن قرار می گیرد. عموماً طرح چاپ شده حدود 3 سانتی متر از هر سمت نسبت به ورق های پلکس کوچکتر است.

 سیستم نورپردازی در این نوع از لایت باکس ها با ایجاد شیار در اطراف پلکسی و قرارگیری  SMD ها داخل شیار پلکسی زیر چاپ بک لایت انجام می گیرد و با ایجاد خطوط منظم شطرنجی بر روی پلکسی نور به صورت یکنواخت در زیر سطح چاپ پخش می کند و علاوه بر این  نیز با تاباندن نور بر لبه ورق های پلکسی جذابیت لایت باکس کریستالی چندین برابر می شود. استفاده از SMD ها باعث کاهش هزینه برق مصرفی به طور قابل توجهی می گردد.

به ظورکلی میتوان گفت لایت باکس های شیشه ای به شکل مستطیل تولید می گردند ولی امکان تولید لایت باکس کریستال در اشکال دایره و لوزی و شش ظلعی و … بر حسب نیاز  در شرایط خاص امکان پذیر است. حداقل سایز تابلو لایت باکس کریستالی 30×40 و حداکثر آن 120×180 می باشد. در نهایت طرح و لایه های پلکسی گلس توسط فیکسچر بر روی دیوار نصب، از نقطه مشخصی آویزان یا به صورت استند نصب می گردد.

نصب لایت باکس کریستالی

نصب این نوع از لایت باکس بصورت دیواری، آویز و همچنین استند ممکن است.

نصب دیواری: ابتدا جهت نصب برای پیدا کردن جای پیچ های پایه میتوانید از ورق 2 میل روی لایت باکس کمک بگیرید. آن را روی دیوار قرار داده و جای سوراخ ها را علامت بزنید. سپس با باز کردن فیکسچر ها از داخل هر فیکسچر به محلی که علامت گذاری شده است پایه را پیچ کنید. در پایین ترین سطح پلکسی 8 میل سپس چاپ بک لیت و پلکسی دومیل روی آن قرار میگیرد این مجموعه را بر روی دیوار روی پایه ها قرار دهید و قسمت فوقانی پایه ها را با دست محکم کنید. حال ترانس را به لایت باکس متصل نمایید .

نصب بصورت آویز: در صورتی که می خواهید لایت باکس را به صورت آویز نصب نمایید نیاز به یراق آلات نصب آویز دارید. که شامل دو عدد نگهدارنده سقفی و 4 عدد نگهدارنده لایت باکس همراه با دو لوله یا مفتول فلزی می باشد. ایتدا کافیست نگهدارنده های سقفی را با آچار آلن باز کنید و لقمه داخل آن را به سقف پیچ کنید سپس مفتول را به نگهدارنده های سقفی محکم کنید و مفتول را از نگهدارنده لایت باکس عبور داده و پیچ ها را محکم نمایید .

نصب به صورت استند: این لایت باکس در ابعاد کوچک به صورت استند رومیزی قابل استفاده خواهد بود به صورتی که برای اینکه بر روی میز قرار بگیرد از پایه های پایینی بزرگتری استفاده خواهد شد.  همچنین در ابعاد بزرگتر میتوان همراه با پایه های آلومینیومی بصورت استند نصب این نوع از لایت باکس را انجام داد.

مزایای کریستال لایت باکس

ازجمله مزایای لایت باکس کریستالی میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ظرافت، سادگی، ضخامت کم به همراه مقاومت بالا
  • مصرف بسیار پایین برق به سبب استفاده از SMD
  • طول عمر بالا
  • امکان تعویض چاپ به راحتی
  • پخش نور یکنواخت و فوق العاده
  • امکان استفاده به صورت دیواری و آویز با امکان نصب آسان

تعویض آسان چاپ لایت باکس باعث می گردد که با حداقل هزینه در تبلیغات از تنوع زیادی برخوردار گردید. در چهار گوشه قاب لایت باکس چهار پیچ وجود دارد که با باز کردن آن ها طرح آزاد می گردد و سپس با قرار دادن گوشه های طرح جدید زیر پیچ ها و سفت کردن آن ها با تابلو جدیدی مواجه می شوید.

قیمت لایت باکس کریستالی

قیمت لایت باکس های کریستالی بسته ابعاد و اندازه سفارش موردنظر شما متفاوت است. جهت دریافت قیمت انواع لایت باکس با مشاوران شرکت عرفان تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما پاسخگوی شما عزیزان هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button