عوامل مؤثر بر قیمت تابلو لایت باکس

عوامل مؤثر بر قیمت تابلو لایت باکس

از جمله تأثیر گذارترین و مدرن‌ ترین ابزار های تبلیغات تجاری آن ‌هایی هستند که در فضای باز رویت می شوند.

لایت باکس ‌ها منابع تبلیغاتی جدید هستند که با توسعه فناوری و ابزار مهم برای بازاریابی تبدیل شده اند. به دلیل محبوبیت و اثر گذاری در جذب مشتری و روشی مقرون ‌به‌ صرفه برای تبلیغات شبانه‌ روزی استفاده از آن ‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته ‌است. چنانچه قصد تهیه لایت باکس دارید و می‌ خواهید در مورد عوامل مؤثر بر قیمت تابلو لایت باکس اطلاعات کسب کنید این مطلب مناسب شماست.

قیمت تابلو لایت باکس

 قیمت تابلو لایت باکس بستگی به عوامل متعددی دارد. از جمله این عوامل می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نوع لایت باکس
  • ابعاد و سایز تابلو
  • شکل و ظاهر
  • متریال به ‌کار رفته
  • پیچیدگی طرح
  • نحوه نورپردازی
  • گرافیک و رنگ
  • نوع فریم
  • مکان قرارگیری

همگی جزء مواردی هستند که در هنگام خرید باید به آن‌ها توجه کرد، چرا که قیمت تابلو لایت باکس به این فاکتور ها وابسته‌ است.

 در ادامه مطلب به بررسی هر یک خواهیم پرداخت و بیان می‌کنیم که چگونه این فاکتورها در ساخت و قیمت لایت باکس لحاظ می‌شود.

سایز تابلو لایت باکس

اندازه اولین و بزرگ‌ ترین عاملی است که بر هزینه و قیمت تابلو های لایت باکس اثر می گذارد. مسلم است که هرچه ابعاد یک تابلو بزرگ ‌تر باشد مواد بیشتری مصرف می ‌کند کار و زمان بیشتری برای آماده سازی و ساخت آن لازم است. بنابراین هرچه ابعاد سفارش تابلو بزرگ ‌تر باشد قیمت آن نیز گران ‌تر محاسبه می ‌شود.

شکل هندسی

طراحی تابلوی گرد و مربع و با ظاهر هندسی ساده ارزان‌ تر هستند. زمانی‌ که نیاز به اجرای اشکال سفارشی و با فریم منحنی و گوشه‌ های اضافه وجود دارد، هزینه تابلو نیز افزایش می ‌یابد.

 تابلو لایت باکس را می ‌توان همانند نام و برند لوگوی تجاری ساخت. بنابراین ایجاد طراحی شخصی و سفارشی می ‌تواند بر قیمت نهایی اثر گذار باشد.

متریال لایت باکس

 مواد به‌ کار رفته در تابلو لایت باکس عاملی است که بر قیمت اثر می‌ گذارد. ماده پایه و استاندارد برای ساخت فریم لایت باکس از آلومینیوم است.

ورق‌ های لکسان و اکریلیک که محبوب ‌ترین گزینه‌ هایی هستند که در پوشش بک لایت استفاده می ‌شود برای رسیدن به نتایج عالی به‌ کار گرفته می ‌شود.

از لکسان در پروژه ‌های بزرگ‌ تر و از اکریلیک در ساخت پروژه‌ های کوچک‌ تر استفاده می‌شود.

اکریلیک دارای شفافیت بیشتری است و در حالی ‌که لکسان دوام بالاتری دارد و در شرایط آب ‌و هوایی نا مناسب مقاومت می ‌کند. بنابر این قیمت تابلویی که از این ماده ساخته ‌شده به‌ مراتب بیشتر است.

یک طرفه و دوطرفه بودن

قیمت تابلو های لایت باکس بستگی به تعداد نمایشگری دارد که بر روی ساختار نصب می ‌شود. قیمت تابلو لایت باکس دو طرفه حدوداً از ۱.۵ تا ۲ برابر بیشتر از هزینه ساخت نوع یک ‌طرفه است.

 درست است که هزینه آن‌ ها بیشتر است اما بیشتر از یک تابلو یک ‌طرفه جلب توجه می ‌کند و بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرد. بنابراین ارزش سرمایه ‌گذاری که بر روی آن می‌ شود را دارد.

نحوه نورپردازی

روش و نحوه نورپردازی در تابلوی لایت باکس که به‌ صورت نور کامل یا جزئی از جلو یا پشت و کناره نمایشگر باشد بر قیمت اثر می‌گذارد.  نوع لامپی که در آن به کار می‌ رود اغلب از نوار های ال ‌ای ‌دی است. اما برخی از لامپ‌ های فلورسنت و انواع دیگر استفاده می‌ کنند.

سایر اجزای الکتریکی، کیفیت و مرغوبیت لامپ‌ ها و برخی سیم ‌کشی ‌ها عواملی هستند که سبب کار و زمان اضافه آماده‌ سازی و کیفیت مواد می‌ شوند. در نتیجه بر هزینه اثر می گذارند.

 برخی تابلو ها را با نور لامپ اضافی و نور افکن از بیرون و از طرفین و یا پایه نور پردازی خارجی می ‌کنند. بنابراین پیکر بندی لامپ‌ ها و ایجاد گزینه ‌های اضافی نور می ‌تواند قیمت کار را بالا تر ببرد.

 قیمت چراغ ‌های ال ‌ای‌ دی نسبت‌ به لامپ‌ های رشته‌ ای و فلورسنت بالاتر است. اما در دراز مدت هزینه مقرون به صرفه‌ تری برای مصرف انرژی برق می ‌پردازید. این لامپ‌ ها عمر طولانی ‌تری نیز دارند.

 بنابراین چنانچه برایتان اهمیت دارد پس‌ از مدتی با تابلویی با لامپ نیم‌ سوخته مواجه نشوید این نوع را انتخاب کنید. بکارگیری لامپ ‌های RGB نیز می ‌تواند قیمت را بالاتر ببرد. چراغ‌ های RGB سبز-آبی- قرمز هستند که توانایی تولید و ترکیب رنگ‌ های مختلف را دارند.

نوع چاپ گرافیکی بک لایت

دو نوع چاپ بک لایت مورد استفاده در تابلو لایت باکس چاپ یووی و چاپ سابلیمیشن هستند.

 چاپ یووی بر روی فیلم PVC و وینیل کاربرد دارد و چاپ سابلیمیشن مناسب برای پارچه است.

هر دو چاپ در ایجاد طراحی گرافیک با کیفیت و ماندگاری بالا با رنگ ‌بندی جذاب مهارت دارند. اما عموماً چاپ یووی به دلیل تکنولوژی مدرن ‌تر و دستگاه های گران قیمت تر دارای قیمت بالاتری است.

نمایشگر های بر جسته‌ تر به ابزارهای رنگی پیشرفته‌ تری نیاز دارند. چاپ هایی با فرمت بزرگ نیازمند چاپگر های دیجیتال با کیفیت بالای جوهر هستند. جوهر های فرآوری‌ شده یووی و با قابلیت چاپ رنگی حدود هشتاد هزار رنگ را دارد. هرچه میزان این ترکیب رنگ بیشتر باشد چاپ گران ‌تر خواهد بود. در حالی ‌که استفاده از تعداد رنگ پایین ‌تر مثلاً سیاه و سفید هزینه به نسبت پایین‌ تری دارد.

علاوه ‌بر نوع چاپ و نوع کاغذ بک لایت یک گزینه دیگر در هزینه دخیل است، آن‌ هم انجام طراحی گرافیکی سفارشی است.

 در صورتی‌ که خواهان یک اثر هنری با پیچیدگی در طراحی باشید باید انتظار داشته باشید که هزینه بیشتری برای آن بپردازید.

نوع لایت باکس

جدای از تمام موارد ذکر شده نوع لایت باکس مهم ‌ترین عامل تعیین قیمت آن است.

 انواع تابلوی لایت باکس شامل لایت باکس فریم لس، لایت باکس فریم دار، فریم لس پارچه ‌ای، مگنتی، اسنپ فریم، لایت باکس کریستال، لوگو، ام دی اف هستند.

 لایت باکس اسنپ فریم، لایت باکس فریم لس، فریم دار و فریم لس پارچه ‌ای همگی دارای ساختاری مشابه اند و تفاوت جزئی در نوع ظاهر فریم دارند بنابراین اختلاف زیادی با یکدیگر ندارند.

 بر عکس مگنتی ساختار ساده‌ای دارد و در قسمتی از قاب از نوار های آهن ‌ربایی برای حفاظت از چاپ در آن تعبیه ‌شده است.

 لایت باکس ام دی اف دارای قاب از جنس ام دی اف است که دارای قیمت بسیار مقرون ‌به‌ صرفه است ولی اصلاً مناسب قرارگیری در فضای بیرونی نیست.

لایت باکس لوگو به ‌صورت سفارشی ساخته می ‌شود و قیمت بالاتری نسبت‌ به مشخصات خود دارد. از آنجا که نیازمند طراحی سفارشی و ابزارآلات تخصصی ‌تری است بنابراین طبیعی است که دارای قیمت متفاوت‌ تری نسبت ‌به بقیه همنوعان خود داشته باشد.

لایت باکس ایستاده و سقفی و دیواری

نوع لایت باکس ایستاده آویز از سقف و دیوار نیز می‌تواند قیمت متفاوت از یکدیگر داشته باشند.

همانگونه که بیان شد به ‌طور خلاصه تأثیر نوع و مشخصاتی همچون نوع نورپردازی، چاپ تک ‌رنگ، دو رنگ، تمام ‌رنگی و موقعیت قرارگیری که در داخل و یا خارج از محیط باشد در قیمت لایت باکس مشهود است.

 لایت باکس فضای باز معمولاً از آن‌ هایی که در فضای داخلی قرار می‌ گیرند گران‌ تر هستند. اعمال شرایط خاص مانند محافظت از آن‌ ها در برابر شرایط محیطی و نیاز به آب ‌بندی و محافظت اضافی بر قیمت اثر می‌گذارد.

شرکت عرفان برترین طراح تولید کننده انواع لایت باکس تبلیغاتی آماده ارائه تمامی محصولات در بالاترین سطح از کیفیت و مناسبترین قیمت است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button