راهنمای سفارش و خرید انواع لایت باکس

خرید لایت باکس

بدون شک تبلیغات مؤثرترین و بهترین روش نمایش و جذب مشتری برای ارائه خدمات و یا فروش انواع محصولات است که به روش ‌های متنوعی در سرتاسر جهان انجام می ‌شود.

یکی از راه‌ های تبلیغات در دنیای امروزی که بسیار پرمخاطب است، استفاده از انواع تابلو های تبلیغاتی است. تابلو های تبلیغاتی دارای تنوع بی‌ شماری در صنعت تبلیغات بوده که از متریال متنوع و در طرح‌ های گوناگونی ساخته می ‌شوند. یکی از پرطرفدار ترین انواع تابلو های تبلیغاتی، تابلو لایت باکس است.

تابلو های لایت باکس در فضا های باز و اماکن بسته جهت انواع تبلیغات استفاده شده و یکی از رایج ‌ترین و تأثیرگذارترین روش های تبلیغاتی می ‌باشند. شما می ‌توانید برای شروع هر کسب‌ و کار و یا ارائه هر خدماتی، از انواع تابلو های لایت باکس استفاده کرده و خدمات و یا محصولات خود را برای افراد آگهی و ابلاغ نمایید. در ادامه این مقاله جهت بررسی نحوه سفارش و خرید لایت باکس همراه ما باشید.

تابلو های لایت باکس در مکان‌ هایی همچون بیمارستان ‌ها، پاساژ ها، مغازه ‌ها، فرودگاه‌ ها، معابر و خیابان ‌ها و همچنین رستوران‌ ها به کار برده شده و می ‌توانند در مدت کوتاهی توجه مخاطب را به خود جلب کنند. تابلو های لایت باکس از متریال‌ های متفاوتی طراحی، ساخته و اجرا می‌ شوند که در ادامه به بررسی هر کدام از تابلو های لایت باکس پرداخته و آن ‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا در صورت نیاز به سفارش و خرید لایت باکس راهنمای شما عزیزان باشد.

تابلو لایت باکس چیست؟

تابلو های لایت باکس، تابلو های تبلیغاتی هستند که دارای قاب ‌هایی با ضخامت‌ های متفاوت بوده و بسته به نوع تابلو، ضخامت قاب آن ‌ها نیز متغیر است. قاب تابلو های لایت باکس یا فریم لایت باکس از جنس فلز نازک آلومینیوم بوده و این تابلو ها توسط لامپ‌ های اس ام دی و یا لامپ‌ های کم‌ مصرف ال ‌ای ‌دی نورپردازی شده که هم در شب و هم در روز دارای درخشندگی فراوانی بوده و یکی از مؤثرترین و کارآمدترین روش‌ های تبلیغات برای انواع کسب‌ و کار می ‌باشند.

طراحی و ساخت تابلو لایت باکس

در فرآیند طراحی و ساخت تابلو های لایت باکس، در ابتدا باید طرح و عکس انتخابی بر روی متریالی از پارچه به نام بک لایت، فلکس، و فلکس بدون بافت و یا بک لایت طلقی چاپ‌ شده و پس‌ از آن نور تابلو که از لامپ‌ های اس ام دی و یا ال ‌ای ‌دی هستند در پشت عکس قرار گرفته و قاب تابلو گذاشته شده و ساخته می‌ شوند.

تولید تابلو های لایت باکس به دو صورت دستی و ساخت با دستگاه انجام می ‌شود که در تابلو های ساخته‌ شده با دست، تمامی فرآیند تولید به‌ جز برش پلکسی‌ گلاس، دستی انجام شده و حروف حالت داده می‌ شوند و فقط پلکسی‌ گلاس توسط دستگاه برش لیزری برش داده‌ شده و استفاده می ‌شود.

در روش ساخت با دستگاه تمامی مراحل توسط دستگاه انجام ‌می شود. جالب است بدانید طرفداران و مخاطبان تابلو های تولید شده با دست بسیار بیشتر از تابلو های لایت باکس تولید شده با دستگاه می ‌باشد. چرا که تابلو های تبلیغاتی کاری هنری و خلاقانه بوده و ظرافت و دقت بکار برده شده در آن ‌ها توسط دست بسیار بیشتر است.

انواع تابلو های لایت باکس

تابلو های لایت باکس در انواع گوناگون و در ابعاد و سایز های مختلفی طراحی و اجرا می ‌شوند و هر کدام دارای کاربرد های مخصوص به خود می‌ باشند. تابلو های لایت باکس بسته به شرایط تبلیغات مانند استفاده از آن‌ ها در فضای باز یا بسته، نوع کسب‌ و کار و یا خدمات جهت تبلیغات، نوع دکوراسیون و بنا بر سبک و سلیقه افراد در انواع گوناگونی ساخته‌ شده و عرضه می ‌شوند.

از جمله انواع لایت باکس‌ های موجود در بازار تبلیغات عبارتند از:

 • لایت باکس فریم لس
 • لایت باکس مگنتی
 • لوگو باکس
 • لایت باکس کریستالی
 • لایت باکس چرخشی
 • لایت باکس ام دی اف
 • لایت باکس آلومینیومی
 • لایت باکس پارچه‌ ای
 • لایت باکس اسنپ فریم

ابعاد قابل سفارش تابلو های لایت باکس

تابلو های لایت باکس در ابعاد و سایز های متفاوتی طراحی و ساخته می ‌شوند. از متداول ترین ابعاد این تابلو عبارتند از:

 • تابلو لایت باکس پارچه ‌ای دوطرفه در سایزهای ۵۰ در ۷۰ سانتی ‌متر تا ۱۲۰ در ۱۸۰ سانتی متر
 • تابلو لایت باکس اسنپ فریم از ابعاد ۳۰ در ۴۰ سانتی ‌متر تا ابعاد ۱۲۰ در ۱۸۰ سانتی ‌متر
 • تابلو لایت باکس کریستالی از سایز ۳۰ در ۴۰ سانتی ‌متر تا سایز ۱۲۰ در ۱۸۰ سانتی ‌متر
 • تابلو لایت باکس فریم لس و یا بدون قاب از سایز ۳۰ در ۴۰ سانتی‌ متر تا سایز ۱۲۰ در ۱۸۰ سانتی‌ متر
 • تابلو لایت باکس پارچه ‌ای یک‌ طرفه از سایز ۵۰ در ۷۰ سانتی ‌متر تا سایز ۱۵۰ در ۶۰۰ سانتی ‌متر
 • تابلو لایت باکس مگنتی از ابعاد ۳۰ در ۴۰ سانتی ‌متر تا ابعاد ۱۲۰ در ۱۸۰ سانتی ‌متر

سفارش و خرید تابلو لایت باکس ایندور و آوت دور

تابلو های تبلیغاتی لایت باکس به ‌طور معمول برای تبلیغات در فضا های بسته مانند داخل پاساژ ها به کار برده می‌ شوند، ولی دارای کاربرد های فراوانی هم در فضا های آوت دور و یا فضای باز هستند. درصورتی‌که قصد دارید تابلو های لایت باکس را در انواع مختلف سفارش دهید، حتماً این نکته را در نظر داشته باشید که تابلو را برای فضای آوت دور می ‌خواهید یا فضای ایندور.

زیرا در ساخت تابلو هایی که در فضای باز استفاده می ‌شوند به جای به کار بردن از لایه ام دی اف در پشت آن ‌ها، از یک لایه پی ‌وی سی استفاده می ‌شود و دلیل آن‌ هم آب ‌بندی تابلو است.

تابلوهای مخصوص فضا های باز به دلیل لایه پی ‌وی سی در پشت خود، در مقابل آفتاب، گرما و سرما، باد و باران بسیار مقاوم بوده و دچار تغییر شکل و خرابی نمی ‌شوند. لازم به توضیح است سفارش تابلو های لایت باکس آوت دور به دلیل مقاومت بالای آن‌ ها در برابر تغییرات و همچنین به علت وجود پی‌ وی سی و نوع متریال ساخت آن‌ ها از تابلو های ایندور گران‌ قیمت‌ تر می ‌باشند.

بهترین پیشنهاد برای خرید تابلو لایت باکس فضای خارجی، لایت باکس‌ فریم لس پارچه ‌ای است. زیرا این تابلو ها دارای ضخامت بیشتری نسبت‌ به انواع دیگر تابلو ها بوده ولی به دلیل اینکه نصب بک لایت پارچه‌ ای بر روی لایت باکس پارچه‌ ای انجام می ‌شود، دارای مقاومت بیشتری در مقابل تغییرات بوده و به علت عدم استفاده از طلق های شفاف اکرولیک در ساخت آن ‌ها، نیازی به مقاوم‌ سازی آن ‌ها برای شرایط بیرونی وجود نخواهد داشت.

مزایای سفارش و خرید تابلو لایت باکس

از جمله مزایای تابلو های لایت باکس به عنوان یکی از بهترین روش های تبلیغاتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در طراحی و ساخت تابلو های لایت باکس هیچگونه محدودیتی نداشته و نصب آن ‌ها به‌ صورت ایستاده، آویز و دیواری انجام می ‌شود.
 • اجرا، نصب و جابجایی تابلو های لایت باکس بسیار آسان بوده و در مقابل شرایط جوی و تغییرات آب‌ و هوا بسیار مقاوم می ‌باشند.
 • در صورت خرید تابلو لایت باکس از شرکت ‌های معتبر، گارانتی و ضمانت‌ نامه از سوی شرکت به مشتریان ارائه می‌ شود.
 • وزن تابلو های لایت باکس نسبت به سایر تابلو های تبلیغاتی سبکتر بوده و طرح ‌های اجرایی در آن ‌ها به‌ سهولت و با سرعت بالا تعویض شده و قابلیت تغییر را دارا می ‌باشند.
 • لامپ‌ های به‌ کار رفته در انواع تابلو های لایت باکس بسیار کم‌ مصرف بوده و از این ‌رو مصرف انرژی بسیار پایینی دارند.
 • استفاده از نورپردازی توسط لامپ‌ های اس ام دی در ساخت لایت باکس‌ ها، سبب شده ‌است که این تابلو ها بسیار درخشنده و چشم ‌نواز بوده و هزینه ساخت این تابلو ها نسبت به دیگر تابلوهای تبلیغاتی کمتر می‌باشد.

نکات مهم در خرید تابلو لایت باکس

در سفارش و خرید لایت باکس لازم است به نکاتی توجه داشته باشید، از جمله:

 • اولین نکته در خرید و سفارش تابلو های لایت باکس، خرید آن ‌ها از شرکت ‌های معتبر طراحی و تابلوسازی است. زیرا طراحی خلاقانه و درست در ساخت لایت باکس شما، سبب افزایش جذب مخاطب و فروش بیشتر شما در کسب‌ و کار خواهد شد.
 • دومین نکته، انتخاب طرح مناسب و استفاده از متریال متناسب جهت نوع استفاده شما از تابلو است. به‌ عنوان مثال همان ‌طور که اشاره شد تابلو های لایت باکس اوت دور با تابلو های ایندور متفاوت بوده و متریال آن ‌ها نیز با یکدیگر دارای تفاوت می ‌باشد.
 • در هنگام خرید تابلو های لایت باکس، به کیفیت چاپ، نوع جنس و قیمت آن‌ ها توجه نموده و سعی کنید از شرکت‌ های مطرح و مطمئن سفارش خود را انجام دهید. زیرا هرچه کیفیت تابلو لایت باکس بیشتر و درخشان‌ تر باشد، جذب مخاطب نیز به تبع آن افزایش‌ یافته و سبب تبلیغ بیشتر برند و یا خدمات شما می ‌شود.

شرکت عرفان با بیش‌از ۲۰ سال سابقه درخشان در زمینه طراحی، چاپ و ساخت انواع تابلو های تبلیغاتی توانسته‌ است به‌ عنوان یک شرکت پیشتاز در حرفه خود مشتریان بسیاری را به نماید. شرکت عرفان لایت باکس از گردهمایی تیمی متخصص و طراحانی حرفه ‌ای تشکیل‌ شده است. طراحان متخصص این مجموعه با شیوه ‌های نوین و طرح ‌های بسیار خلاقانه و مدرن، طراحی و ساخت انواع تابلو های لایت باکس و تابلو حروف برجسته را با بالاترین کیفیت ممکن انجام می دهند.

در صورت دریافت اطلاعات بیشتر از شرکت عرفان لایت باکس، تنها کافیست با متخصصین این مجموعه در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button