تابلو فلزی

حروف برجسته فلزی

تابلو فلزی

در حوزه تبلیغات، تابلو سازی یکی از روش های مؤثر و هدفمند جهت معرفی برند تجاری و فعالیت یک مجموعه به عموم مردم می باشد. این نوع از تبلیغات علاوه بر اینکه با جلب نظر مشتریان باعث رونق کسب و کار می گردد در زیباسازی فضا مجموعه و شهر نیز تاثیرگذار است.

 فلزات در میان متریال های مختلف ساخت تابلوهای تبلیغاتی از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. تابلو های حروف برجسته فلزات از گذشته تا به امروز به سبب اینکه به صورت دستی و بدون تجهیزات نیز قابل اجرا می باشد جز رایج ترین تابلوها سردرب اماکن است و توانسته است قسمت بزرگی از بازار تابلوسازی را به خود اختصاص دهد.

تابلو حروف برجسته فلزی

تابلو حروف برجسته فلزی یا تابلو فلزی همانند تابلوی حروف برجسته چنلیوم می باشد که دارای لبه کار و برجستگی است با این تفاوت که جنس متریال آن از فلزاتی همچون مس، برنج، آهن و استیل است. البته آهن به علت زنگ زدگی، خوردگی، مات بودن و نیاز به رنگ شدگی عموماً مورد استقبال کمتری قرار دارد.

ساخت تابلو فلزی

در ساخت تابلو فلزی انتخاب فلز و ضخامت آن در نتیجه نهایی بسیار تأثیرگذار است. با توجه به قطر قلم، فونت و اندازه کار نوع فلز و ضخامت آن تعیین می شود. تابلوهای فلزی بسته به اینکه از چه متریال هایی در آن استفاده شده است به دو گروه تابلوهای ترکیبی و تابلوهای تمام فلز تقسیم می شوند. در تابلوهای ترکیبی لبه ها از جنس فلز می باشند و سطح روی کار از متریال هایی از جمله پلکسی استفاده می گردد و زیبایی کار به دلیل امکان عبور نور از آن دو چندان می شود. در تابلوهای تمام فلز به علت اینکه نور از فلز عبور نمی کند لامپ ها و  SMDها بر روی سطح زیر کار نصب می گردد و یا به صورت اجرا در فضا های پرنور استفاده می شود.

مراحل ساخت تابلو فلزی

اولین گام در ساخت تابلو فلزی طراحی کامل تابلو توسط نرم افزار های مخصوص می باشد تا طرح ساخته و مورد تأیید مشتری قرار گیرد. گاه با استفاده از نرم افزار های مخصوص حتی نوردهی نیز در طرح مشخص می شود و پس از اعلام تأیید مشتری جهت تولید آن اقدام می شود. سپس سطح روی کار توسط دستگاه های برش فلز یا غیر فلز براساس نوع متریال، برش داده می شود و برای لبه تابلو نیز با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک خم لبه شکل می گیرد و دور صفحه با استفاده از چسب برای غیر فلزات و دستگاه جوش برای فلزات متصل می شود. جهت جلوگیری از آسیب های ناشی از کار با تابلو هنگام نصب دور حروف با استفاده از برس های سیمی و یا دستگاه، سمباده زده می شود تا لبه تیز آن از بین رود. در نهایت با توجه به متریال در صورت نیاز به رنگ، حروف رنگ یا در اصطلاح استروک می گردد. پس از آن نیز حروف توسط تینر با هدف براق شدن و حالت آیینه ای پیدا کردن شست و شو داده می شوند. در مرحله نهایی اگر نیاز به نور پردازی وجود داشته باشد، SMD ها ما بین صفحه زمینه و حروف قرار داده می شود، که در این حالت نور به سطح حروف تابیده می شود و نمایی زیبا را به وجود می آورد و تابلوی تبلیغاتی را ممتاز می کند.

در آخرین مرحله تابلو با دقت و ظرافت خاصی نصب می گردد تا اضافات کاملاً به پشت کار انتقال یابد و عیوب درهنگام نصب برطرف شود.

ویژگی های حروف برجسته فلزی

از جمله ویژگی های تابلو فلزی میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

  • قیمت ساخت تابلوهای فلزی به نسبت به تابلوهای دیگر مناسب تر و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر است، از طرف دیگر نسبت به تابلو های دیگر از نمای زیباتری برخوردار است. تابلو فلزی برای شما که می خواهدی با هزینه ای کم تابلو جذابی داشته باشید گزینه مناسبی است.
  • در صورت سفارش تابلو فلزی با هزینه کم و زمانیکه از تعداد حروف کم و مکان قرار دادن این حروف کوچک می باشد، از رنگ کوره ای استفاده نکنید، چرا که رنگ کوره ای از هزینه بالایی برخوردار است و ممکن است از لحاظ اقتصادی به صرفه نباشد، ولی اگر تعداد حروف و مکان آن زیاد و وسیع باشد، استفاده از رنگ کوره ای مناسب خواهد بود.
  • فلز گالوانیزه در تابلوی تبلیغاتی موجب می شود تابلوی تبلیغاتی شما به رنگ دلخواه شما آماده گردد.
  • تابلو فلزی در برابر شرایط جوی مقاوم و همچنین گرما و سرما دارای مقاومت بالایی است.
  • نوع دیگری از تابلو فلزی از جنس استیل که به آن تابلو استیل گفته می شود. توجه داشته باشید، ورق استیل دو نوع بگیر و نگیر دارد که استیل نگیر با آهنربا جذب نمی شود و از مقاومت بیشتری نیز برخوردار است.
  • از جمله مزیت های ورق های استیل این است که گرد و غبار بر روی آن نمی نشیند و کثیف نمی شوند، اگر هم کثیف شوند، به راحتی قابل شست و شو هستند.

کاربرد تابلو فلزی

انواع تابلوهای فلزی هم بصورت تابلو حروف برجسته و هم بصورت تابلو در سر درب مغازه، فروشگاه، باشگاه و … کاربرد دارند. این تابلو ها با توجه به ظاهر زیبایی که دارند به هر مکانی جلوه ای مدرن بخشیده و زیبایی آن را دو چندان می کنند.

قیمت تابلو فلزی

قیمت انواع تابلو فلزی با توجه به نوع فلز به کار رفته، نوع طرح، نوع تابلو، نورپردازی و یا عدم نورپردازی در تابلو و … متفاوت خواهد بود. این اطمینان به شما عزیزان داده خواهد شد که در مجموعه عرفان بهترین و باکیفیت ترین انواع تابلو فلزی با مناسب ترین قیمت ممکن به شما عزیزان ارائه خواهد شد.

جهت دریافت قیمت روز انواع تابلو با کارشناسان این مجموعه جهت دریافت مشاوره و ثبت سفارش تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما پاسخگوی شما عزیزان هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button