چاپ و تبلیغات

صنعت چاپ در عصر حاضر توانسته است نقش مهمی در تبلیغات انواع مشاغل داشته باشد. چاپ و تبلیغات در نقش یک صنعت حرفه‌ ای به‌ عنوان مکمل در کنار بسیاری از مشاغل مورد نیاز است.

بدون شک هر شغلی جهت معرفی محصولات خود نیاز به تبلیغات دارد. با پیشرفته شدن دستگاه های چاپ و افزایش تعداد محصولات، طیف وسیعی از مشاغل به این صنعت نیاز دارند. اگر بخواهیم فعالیت این شغل را نام ببریم می‌توان به چاپ کاتالوگ، کارت ویزیت، تراکت، بروشور، ساک دستی، سربرگ، فاکتور، جعبه، پاکت، لیبل، ست اداری، سالنامه، تقویم و … اشاره کرد.

احتمالاً متوجه ‌شده اید که حداقل تعدادی از محصولات بالا در هر شغلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همین موضوع باعث شده که توجه ویژه‌ای به صنعت چاپ و تبلیغات شود. در ادامه به بررسی مفهوم کلی چاپ و تبلیغات پرداخته و محصولات پرکاربرد در این صنعت را شرح خواهیم داد.

اگر از صاحبان مشاغل هستید و یا می‌خواهید وارد صنعت چاپ شوید بسیار مهم است که با انواع چاپ آشنا بوده و بدانید کدام گزینه برای بیزینس شما کارساز تر است و به شما در معرفی کسب و کارتان بهره بیشتری می رساند.

انواع چاپ و تبلیغات

بدون شک مجموعه عرفان لایت باکس با بهره گیری از طراحان، پرسنل و دستگاه‌ های به‌ روز و پیشرفته یکی از بهترین مراکز چاپ و تبلیغات  در تهران می‌باشد. این مجموعه می‌تواند تمامی نیاز تبلیغاتی و چاپ مربوط با صنعت شما را به بهترین شکل برطرف نمایید. در ادامه شما را با گوشه‌ای از انواع روش های چاپ و تبلیغات در این مجموعه آشنا خواهیم کرد.

  • چاپ و طراحی بروشور

در بسیاری از مشاغل جهت اطلاع‌ رسانی و معرفی محصول از بروشور استفاده می شود. بروشور ها حاوی اطلاعات حداقلی در مورد محصولات هستند و معمولاً به‌ صورت آکاردئونی و یا اشکال دیگر طراحی و چاپ می‌شوند. معمولاً بروشورها در بین مشاغل عمومیت بیشتری دارد مثلاً از درمانگاه‌ها تا شرکت‌ها، صنایع بزرگ و کوچک از بروشور برای ارائه اطلاعات استفاده می‌کنند.

در طراحی این نوع محصول لازم است استاندارد های رنگ و اندازه به‌دقت رعایت شود تا اثرگذاری مناسبی برای خواننده داشته باشد. بروشور معمولاً ارزان‌ترین روش تبلیغات محصول نیز می‌باشد. به هر تای ورق این نوع طراحی (آکاردئونی) یک لت می‌گویند و هر لت شامل دو پنل است. بروشور ها در قالب دو لت، سه لت، چهار لت و پنج لت قابل چاپ هستند و بسته به مطلبی که قرار است در آن درج شود انتخاب می‌شود.  معمولاً از کاغذ های گلاسه صد و پنجاه و صد و هفتاد گرمی در دو سایز A4 و A5 جهت چاپ انواع بروشور استفاده می‌شود.

  • چاپ و طراحی کاتالوگ

کاتالوگ مانند بروشور اطلاعاتی از محصول ارائه می‌کند، با این تفاوت که اطلاعاتی که کاتالوگ به خواننده ارائه می‌دهد جامع و کامل تر است. گاتالوگ با سلیقه طراح به ‌صورت های مختلف طراحی می‌شود. طراح این محصول باید دارای خلاقیتی بالا باشد تا بتوان محصول مورد نظر را به‌خوبی و با جذابیت بالا به خواننده معرفی کند و حس اعتماد به محصول را در خواننده به وجود آورد.

مطالبی که در کاتالوگ قرار می‌گیرد باید جامع و کامل باشد و اطلاعات دقیقی از محصول ارائه کند. دفترچه راهنما هایی که در کارتن برخی از محصولات قرار دارند در واقع یک نوع کاتالوگ هستند. معمولاً هر کاتالوگ برای معرفی و توضیح یک محصول می‌باشد، یعنی هر محصول یک کاتالوگ جداگانه برای معرفی آن دارد. کاتالوگ ها معمولاً به صورت دفترچه ای و کاغذ گلاسه چاپ می شوند اما نسبت به تضاقای مشتری قابل تغییر نیز می باشند.

  •  طراحی لوگو

هر شغلی نیاز به یک آرم و یا علامت مختص به خود را دارد که به این آرم و علامت را لوگو می نامند. لوگو معرف برند شما است و باید در طراحی آن تمام ویژگی‌های شغلی شما در نظر گرفته شود. لوگو ممکن است به ‌صورت علائم و یا اسمی به ‌صورت خاص طراحی شود. چیزی که مهم است این است که لوگو باید مختص شما و ایده ‌ای جدید باشد.

طراح برای اینکه آرمی طراحی کند که شامل اطلاعات شغلی شما و درعین‌حال خاص باشد باید در درجه اول مهارت این کار را داشته باشد و بعد از قدرت خلاقیت بالایی نیز برخوردار باشد. مجموعه عرفان لایت باکس با بهره گیری از طراحانی خلاق و حرفه‌ای انواع لوگوهای صنعتی، هنری، شخصی و … را به ‌صورتی خاص و ویژه برای مشتریان خود طراحی می‌کند.

  • کارت ‌ویزیت

بدون شک داشتن یک کارت ‌ویزیت شکیل و زیبا لازمه تمام مشاغل است. کارت ویزیت شما در صورتی‌ که اصولی طراحی ‌شده باشد، می‌تواند اعتماد مخاطب شما را کسب نماید. داشتن یک کارت‌ ویزیت خاص معمولاً دغدغه‌ بسیاری از مدیران است. کارت ویزیت باید دارای طراحی منحصر به ‌فرد و مربوط به شغل شما باشد و اطلاعات تماس شما را در خود به ‌خوبی جای دهد.

مجموعه عرفان لایت باکس‌ با استفاده از فونت های ویژه و مخصوص و ایده ‌های متنوع می‌تواند یک کارت ‌ویزیت شیک و حرفه‌ای را برای شما طراحی و چاپ کند. کیفیت کاغذ کارت ویزیت از عواملی است که مستقیماً بر روی مخاطب تاثیرگذار است. نسبت ‌به بودجه و نوع شغل شما لازم است کاغذ مناسب انتخاب شود که بدون شک کارشناسان این مجموعه راهنمای شما در این مسیر هستند.

  • ست اداری

ست ‌های اداری به دو دسته اوراق مجموعه و ست‌ های هدیه تقسیم می‌شود. یک دست بودن تمامی اوراق مجموعه مانند سربرگ، فاکتور، سربرگ، برگه قرارداد و … سبب افزایش اعتبار مجموعه شما می‌شود و نظم خاصی به اوراق مجموعه می‌دهد.

دسته دوم ست های اداری به ‌عنوان هدیه‌ ای به مشتریان داده می‌شود که شامل لوگوی مجموعه شما و اطلاعات کلی کسب‌ وکار شماست. اهدا این ست‌ های اداری که شامل سررسید، کیف پول، جاکلیدی، خودکار، جاکارتی و … می‌باشد سبب ایجاد رضایت مندی بیشتر در مشتری می‌شود. از سوی دیگر نیز جنبه تبلیغاتی برای کسب‌ وکار شما به دنبال دارد. چاپ کردن بر روی این‌گونه وسایل نیاز به دستگاه ‌های خاص و تکنیک‌ های مخصوص خود دارد و با دستگاه های چاپ دیجیتال مخصوص این عمل انجام می شود.

  • تراکت

یکی از شیوه‌ های مرسوم تبلیغات، تراکت است. دراصل از تراکت می‌تواند برای بسیاری از موضوعات مانند اطلاع‌رسانی، تبلیغات و … استفاده کرد.

در هنگام طراحی تراکت باید توجه شود که از المان ‌هایی استفاده شود که مخاطب را وادار به خواندن اطلاعات موجود در تراک کند. تراکت یک روش تبلیغ میدانی است که اگر درست و اصولی طراحی و اجرا شود قطعاً باعث رونق کسب ‌وکار شما می شود. تراکت ها بر اساس محتویات موجود در آن می‌تواند در ابعاد A4، A5 و A6 چاپ شوند. نرخ چاپ تراکت به رنگی و یا سیاه سفید بودن و جنس کاغذ و البته تیراژ آن بستگی دارد و با تغییر هر پارامتر نرخ نهایی نیز متفاوت خواهد بود.

  • چاپ ساک دستی

لزوم وجود ساک دستی در هر شغلی بر کسی پنهان نیست. محصولات شما لازم است در داخل ساک یا نایلونی قرار داده شده و به مشتری تحویل شوند. حال تصور کنید این کیسه به نام مجموعه شما باشد. هم‌ نیاز مشتری شما را برطرف می‌کند و هم تبلیغی برای کسب‌ وکار شما می ‌شود و تا زمانی‌که در مسیر مشتری شما به خانه حکم تبلیغات برای شما را دارد.

چاپ و تبلیغات

قیمت و هزینه چاپ و تبلیغات

قیمت چاپ بستگی به این دارد که میخواهید روی کدام یک از موارد ذکر شده فوق چاپ انجام دهید و کدام یک از روش های تبلیغاتی را برای معرفی خود استفاده کنید. ولی در هر صورت می توانید برای اطلاع از قیمت و هزینه های آن با یکی از شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.

در پایان

در مجموعه عرفان لایت باکس تمامی خدمات مربوط به چاپ و تبلیغات انجام می‌شود. فراموش نکنید تبلیغات برای کسب ‌وکار خود به منزله نوعی سرمایه گذاری است. سعی کنید سرمایه خود را در اختیار تیم حرفه‌ای و با تجربه قرار دهید تا حداکثر بهره ‌وری از سرمایه‌گذاری انجام شده برای شما و کسب و کار شما حاصل شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button