تابلو لبه سوئدی

حروف برجسته لبه سوئدی

تابلو لبه سوئدی

با گسترش صنعت تابلوسازی و ایده های نو طراحان در حوزه تبلیغات هر روزه طرح های جدیدی از تابلوها وارد بازار می گردد. امروزه حروف برجسته به سبب نما ظاهری جذاب توانسته است جای تبلغات بیلبوردی بنرها در اکثر تبلیغات را بگیرد. تابلوهای حروف برجسته دارای انواع مختلفی هستند که به مرور زمان وارد عرصه تبلغات و صنعت تابلوسازی شده اند.

یکی از به روزترین تابلوهای حروف برجسته، تابلو حروف برجسته لبه سوئدی است که از نظر ظاهری شباهت زیادی به تابلو حروف برجسته چنلیوم دارد. در ساخت هر دو این تابلوها از پلکسی گلاس استفاده می شود و دارای نورپردازی مشابه ای نیز هستند. اما آنچه این دو دسته از تابلوها را از یکدیگر متمایز می نماید متریال لبه و روش ساخت آن ها می باشد. لبه سوئدی از ورق اکرولیک یا آلمینیوم ساخته می شود که بر خلاف لبه چنلیوم محدودیتی از نظر قطر ندارد و از کوچکترین سایز تا بزرگترین آن قابل اجرا می باشد و ظرافت بیشتری را دارا می باشد.

نحوه ساخت حروف برجسته لبه سوئدی

حروف برجسته لبه سوئدی پس از برش توسط دستگاه های برش و فرم دهی به کمک دستگاه های اتوماتیک بر خلاف تابلوهای حروف برجسته چنلیوم که پلکسی گلس به علت ماهیت لبه چنلیوم با فاصله چند میلیمتری در داخل حروف قرار می گیرد، توسط آهنرباهای مخصوص مماس بر پلکسی گلس قرار می گیرد و با استفاده از چسب متصل می گردد تا علاوه بر اینکه نورپردازی در زیر پلکسی گلس جذابیت کار را افزایش می دهد از انعطاف پذیری لبه جلوگیری نماید و به آن استحکام نیز ببخشد.

نصب تابلو لبه سوئدی

جهت نصب تابلو لبه سوئدی نیاز به یک صفحه به عنوان زیر کار می باشد تا در ابتدا تابلو بر روی آن فیکس شده و سپس SMD ها و LED ها بر روی آن نصب شوند. برای سطح زیر کار بسته به اینکه تابلو در فضای داخلی یا خارجی قرار می گیرد از متریال های متفاوت استفاده می گردد. در فضای خارجی از ورق PVC استفاده می شود ک به علت ضد آب بودن و مقاومت در برابر آفتاب دارای استحکام کافی می باشد و در فضای داخلی از ورق MDF استفاده می شود که به سبب قیمت پایین و سبکی آن مقبول تر می باشد.


قیمت تابلو لبه سوئدی

عوامل متعددی بر روی قیمت این نوع از تابلو تأثیرگذار هستند که از جمله این عوامل عبارتند از:

  • ابعاد تابلو لبه سوئدی: به‌طور حتم هرچقدر ابعاد تابلو بزرگتر باشد قیمت تابلو لبه سوئدی هم افزایش خواهد یافت. چراکه قیمت تابلوهای تبلیغاتی بر اساس متر محیط محاسبه می‌شود. هرچه سایز تابلو بیشتر باشد ورقه‌های آلومینیومی و پلکسی بیشتری مصرف می‌شود و درنتیجه قیمت بیشتری نیز خواهد داشت.
  • مدل: SMD از SMD برای نورپردازی حروف استفاده می‌شود. SMD انواع مختلفی دارد مانند SMD تک رنگ، SMD ،RGB – SMD  فول کالر. بدون شک SMD فول کار به دلیل امکانات بیشتری که دارد هزینه بیشتری نسبت به سایر SMD ‌ها دارد. همچنین اگر بخواهیم از SMD ضد آب استفاده کنیم قیمت بیشتری باید بپردازیم.
  • منبع تغذیه: برای تبدیل برق شهری در تابلوها از منبع تغدیه یا اصطلاحاً ترانس یا پاور استفاده می‌شود که این منبع تغذیه هم در دو مدل معمولی و ضد آب با میزان جریان‌های مختلف وجود دارد که بسته به انتخاب، در قیمت کلی تابلو چلنیوم تأثیرگذار است.
  • ورقه‌های : PVC از عوامل دیگری که در تعیین قیمت تابلو لبه سوئدی اهمیت دارد. ضخامت ورقه‌های پی‌وی‌سی است. ورقه‌های پی‌وی‌سی ضخامت‌های مختلفی دارد که هرچقدر ضخامت ورقه‌های پی‌وی‌سی بیشتر باشد هزینه آن نیز بالاتر خواهد بود. این ورقه‌ها زمینه محیط حروف است و SMD ها هم روی آن سوار می‌شوند.
  • زمینه و نمای تابلو: بسته به اینکه از چه زمینه‌ای برای تابلو استفاده کنیم قیمت تابلو تغییر می‌کند. ممکن است در نمای تابلو کامپوزیت چوب ترموود، سنگ یا شیشه استفاده می‌شود که هرکدام قیمت متفاوتی دارند. انتخاب نمای زیر کار بستگی به سلیقه و بودجه کارفرمایان عزیز دارد بدون شک کارشناسان این مجموعه راهنمای شما عزیزان هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان تنها کافیست با کارشناسان مجموعه عرفان تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button