انواع حروف برجسته در تابلو های تبلیغاتی

انواع حروف برجسته

تابلو حروف برجسته یکی از نوین ‌ترین شیوه‌ های نمایش و معرفی یک کسب‌ و کار در قالب حروف و نماد های گرافیکی است.

 دیگر به خاطر نمی ‌آوریم تابلو های سر در مغازه‌ ها قبل از وجود تابلو های حروف برجسته به چه شکل بوده‌اند. اما این نسل از تابلو ها مزین شده به حروف زیبا که از جلوه و درخشندگی خاصی برخوردارند حتی اگر برای لحظه ‌ای کوتاه از کنارشان گذر کرده ‌ایم به‌ خوبی در یادمان نقش بسته ‌اند.

ساختار حروف برجسته

حروف برجسته از فلزات و پلاستیک ساخته می ‌شوند. این حروف می‌توانند با نور و بدون نور باشند. قسمت اصلی یک تابلوی حروف برجسته شامل لایه رویین که نمای کار است، قسمت لبه ‌ها و پشت و زیرساز و قسمت نورپردازی آن می باشد.

 روکش ‌ها و کناره ‌های حروف از ور ق‌های آلومینیومی یا چنلیوم و پلاستیک ساخته می ‌شود. از لایه‌ های اکریلیک برای روکش لبه ها از MDF  و یا PVC زیر حروف، از ورق وینیل های رنگی و یا ساده و یا پلکسی شفاف برای پوشاندن حروف استفاده می شود.

در ادامه این مطلب به معرفی انواع حروف برجسته که در تابلوسازی کاربرد دارند خواهیم پرداخت.

 اگر در صدد تغییر تابلوی فروشگاه خود هستید با مطالعه این مقاله این امکان برای شما فراهم می شود تا با اطلاعات مفیدی دست به انجام این کار بزنید. دانستن تفاوت بین انواع حروف برجسته بهترین شروع برای انتخاب آن است.

انواع حروف برجسته

حروف برجسته ‌ای که در تابلو های معرفی بالای درب مغازه ‌ها نصب می‌شود بر اساس متریالی که در آن به‌ کار رفته به چند دسته تقسیم می‌شوند. حروف برجسته در مجموعه ‌ای از رنگ ‌ها، فونت ها و اندازه‌ ها در دسترس اند. همچنین هر روز ترکیب کردن مواد در کنار یکدیگر سبب خلق نوعی جدید می‌شود. تنها کمی خلاقیت و سلیقه نیاز است تا تابلوی خاص و سفارشی را که همیشه به‌ دنبال آن بوده اید بدست آورید.

تابلو چنلیوم

محبوب ‌ترین نوع حروف برجسته تابلو چنلیوم است. چنلیوم در واقع همان فلز آلومینیوم است که در طی چند مرحله پردازش به صورتی براق و درخشنده و به نوعی آلیاژ آلومینیوم تبدیل گشته ‌است که استحکام و درخشندگی بالایی پیدا کرده است.

 این ورق‌ های چنلیوم پس ‌از این ‌که با دستگاه ‌های اتوماتیک به اشکال مختلفی از حروف تبدیل شد به صورتی قالبی درمی‌آید که محل قرارگیری چراغ‌ های اس ام دی و ال ‌ای‌ دی است و سپس لایه ‌ای از ورق اکریلیک روی این قالب را می‌پوشاند.

قسمت زیرین با استفاده از جوشکاری و یا پانچ به لبه ها متصل می‌شود و آن را تبدیل به حجمی می‌کند تا بتوان نوار های ال ‌ای‌ دی را درون آن قرار داد.

 ضخامت ورق‌ های چنلیوم متفاوت است و باید هنگام ساخت به ابعاد حروف توجه کرد. چرا که هرکدام از ضخامت مناسب یک سایز از حروف است.

 انواع تابلو چنلیوم

تابلوهای چنلیوم نیز به اشکال مختلف تولید می‌شوند که بیس همه آن ‌ها و قالب کلی و اصلی آن از چنلیوم ساخته ‌شده و تنها در ظاهر و تلفیق مواد و لایه ‌ها و نحوه نورپردازی اندکی با هم متفاوت هستند. در ادامه تعدادی از آن ‌ها را معرفی خواهیم نمود.

دلیل تنوع تابلو هایی با جنس چنلیوم قیمت مقرون به صرفه این حروف است. علاوه بر این استحکام آن به گونه ای است که در برابر رطوبت و انواع شرایط آب و هوایی مقاومت دارد و از آنجایی که بیشتر این تابلو های حروف برجسته در فضای بیرونی نصب می شوند این خاصیتی فوق العاده محسوب می شود.

انواع حروف برجسته چنلیوم

  • چنلیوم ساده

مینیمال ترین و ساده‌ ترین نوع چنلیوم است که در طراحی آن تنها از قالب چنلیوم در حاشیه و لایه پلکسی ‌گلاس بر روی آن قرار گرفته، استفاده شده‌ است و در رنگ ‌بندی متفاوت می‌توان آن را سفارش داد.

  • چنلیوم RGB

RGB به ‌معنای طیف رنگی کاملی از ترکیبات سه ‌رنگ قرمز سبز و آبی است که در نورپردازی این تابلو ها میتوان به کار برد و محدودیت رنگی در این نوع از حروف برجسته وجود ندارد. این تنوع در طیف رنگی باعث می شود دستتان در انتخاب هر رنگ از میان ۱۶ میلیون رنگ دیجیتال باز باشد.

پلکسی دوبل

همانگونه که از نام آن مشخص است از دو لایه ورق پلکسی ساخته می‌شود که میتوان یکی را در قسمت لبه و زیر ساز و دیگرین لایه را برای قسمت رویین و در انواع رنگ‌ ها در کنار هم بکار برد.

حروف برجسته پانچ یا الماسی و ستاره‌ ای

همگی نام یک نوع از حروف برجسته است که سوراخ ‌های پانچ ریز با تراکم بالا بر روی قالب چنلیوم و یا بر روی ورقه پلکسی ایجاد می‌شود و نور لامپ های ال ای دی که از آن عبور می‌کند به مانند الماس ‌های ریزی است که در تابلو نصب ‌شده و درخشندگی بسیار بالایی در شب دارد.

چنلیوم لبه طلایی

لبه ‌های چنلیوم طلائی رنگ در این نوع با عرض چند میلی‌متر بر روی ورق آکریلیک کشیده ‌شده که رنگ طلایی آن درخشندگی فوق‌ العاده‌ای به کار می‌بخشد. رنگ طلایی با ترکیب با هر رنگ دیگر بسیار زیبا ظاهر می شود.

تابلو کریستالی

نوع کریستال حروف برجسته از جنس بلور های کریستال تشکیل ‌شده که به‌ صورت درخشان و شفاف در کنار یکدیگر قرار گرفته ‌اند که حالتی مانند شیشه ‌های شکسته را تداعی می‌ کند. شکست نور پس ‌از روشن ‌شدن حروف حالتی زیبا به این تابلو می ‌بخشد.

حروف برجسته فلزی

ساخت تابلو های فلزی ساخته‌ شده از فلزاتی همچون مس، برنج، آهن، استیل و آلومینیوم است. زمانی که روی سطح خود کار  استفاده می شوند به دلیل این ‌که براق هستند و جلاد داده شده‌اند حالتی زیبا دارد و البته میتوان این فلزات را با مواد و لایه‌ های دیگری همچون پلکسی‌گلاس ترکیب کرد و تابلو هایی خلاقانه طراحی کرد. این نوع از حروف برجسته در محیط ‌هایی که خود پرنور هستند مانند فضا های داخلی فروشگاه نمای بهتری دارند.

 می‌توان برای جلوه بخشیدن به این حروف در اطراف آن لامپ‌ های نواری اس ام دی کار گذاش . برای انجام آن حروف را با فاصله ای یک سانتی متری بالاتر از پنل تابلو نصب میکنند و نور از قسمت زیرین حروف و کناره ها دیده می شود.

حروف برجسته لاس ‌وگاسی

این نوع حروف برجسته را با لامپ ‌های حبابی بزرگ ادیسونی می‌شناسیم. قالب حروف از جنس فلز است که توخالی اند و محل قرارگیری چراغ ‌ها هستند. جذابیت این مدل هنگام شب بسیار زیاد است. حالت وینتیج این حروف مناسب کافه ها و رستوران ها است. ترکیب آن با پنل های ترموود حالتی زیبا و روستیک ایجاد می کند.

تابلو لبه سوئدی

در تابلو های لبه سوئدی لایه پلکسی‌گلاس مماس بر روی قالب اصلی و از جنس آلومینیوم قرار دارد و ظاهری کادربندی تری دارند به‌ جای ورق پلکسی می‌توان از سایر مواد مثل استیل، تکه ‌های کریستال و مولتی استایل استفاده کرد.

حروف برجسته نئونی

 در این نوع داخل حروف لوله ‌های گاز نئون قرار داده می ‌شود که از خود نور ساطع می ‌کنند. این نور از داخل رویه آکریلیک حروف عبور کرده و برای رسیدن به رنگ دلخواه می‌توان از یک روکش وینیل شفاف و رنگی روی سطح اکریلیک استفاده کرد.

همانگونه که اشاره شد بر خلاف تابلو های قدیمی حروف برجسته انعطاف ‌پذیری زیادی در طراحی دارند و ظاهر متمایز و سفارشی شده ای را ارائه می‌کند که می‌توانند کسب‌ و کار شما را از سایر رقبایتان جدا کند. حروف برجسته را می‌توانید در انواع سبک ‌ها، فونت ها، اندازه و طرح ‌های رنگی و نحوه نورپردازی متناسب با کسب ‌و کار خود انتخاب کنید.

نصب و سفارش حروف برجسته

بدون شک برای سفارش حروف برجسته به عنوان نمادی از فعالیت خود تیاز به دریافت مشاوره ای بیشتر از مطالب گفته شده دارید.

جهت سفارش هرگونه تابلوی تبلیغاتی با کارشناسان ما در شرکت عرفان در تماس باشید.

مجموعه عرفان به عنوان طراح، مجری و تولید کننده انواع تابلو تبلیغاتی حروف برجسته با کادری متخصص و حرفه ای بهترین و باکیفیت خدمات تابلوسازی را به شما عزیزان ارائه می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button