معرفی انواع لایت باکس تبلیغاتی

 انواع لایت باکس تبلیغاتی

لایت باکس یک پنجره جدید رو به دنیای تبلیغات هستند که به گونه‌ ای چشم ‌نواز محصول و خدمات یک کسب ‌و کار را معرفی می‌کنند. این محصولات LED های پرنور و تصاویر زنده‌ ای هستند که نقش مؤثر در آگاهی ‌سازی محصول دارند.

مزایای انواع لایت باکس‌ ها نسبت ‌به سایر روش ‌ها و ابزار های تبلیغاتی آفلاین سبب شده است که لایت باکس ها به گزینه‌ رایج بین تبلیغ‌کنندگان تبدیل شوند. از آنجایی ‌که یک کمپین تبلیغاتی همیشه مستلزم داشتن تصاویری واضح متشکل از متن و عکس در کنار یکدیگر است که به‌ خوبی در ذهن مخاطبان بنشیند این باکس‌ های روشن این هدف را به ‌خوبی میسر می‌کنند.

ساختار کلی لایت باکس

این سازه متشکل شده ‌است از یک قاب آلومینیومی که از استحکام و ظرافت بالایی برخوردار است. آلومینیوم به دلیل خاصیت ضد زنگ و حالت پذیری فوق ‌العاده و مقاومت خوب در ساخت اکثر سازه ‌هایی که در محیط بیرونی قرار دارند مناسب است.

 درون این قاب که می ‌تواند ضخامت ‌های متفاوتی بسته به نوع لایت باکس داشته باشد چندین قسمت تعبیه ‌شده که محل قرارگیری  یک لایه ورق PVC در پشتکار و نوار های چراغ SMD و کاغذ بک لایت که همان تصویر گرافیکی تبلیغاتی است و یک لایه پلکسی شفاف و براق برای محافظت و کاور تصویر قرار می‌گیرد.

 انواع لایت باکس تبلیغاتی

این محصول در اندازه‌ و انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شوند، که بسته به ضخامت قاب، نوع قاب، نوع کاغذ بک لایت و حالت قرارگیری سازه که به ‌صورت زنجیری، دیواری، ایستاده، یک ‌طرفه و دوطرفه هستند میتوان در چند نوع آن ‌ها را تقسیم ‌بندی کرد. در ادامه شرح مختصری از هر کدام از لایت باکس های تبلیغاتی اائه شده اند:

 • لایت باکس فریم لس

از جمله مدرن‌ترین و خاص‌ترین انواع لایت باکس میتوان به لایت باکس فریم لس اشاره کرد.

فریم لس به‌ معنای به حداقل رسیدن قاب و فریم یک باکس است که لبه‌ ها در آن حذف ‌شده و به‌ هیچ‌ عنوان بر روی تصویر قرار نگرفته و فضایی از آن را اشغال نمی‌کند. خاصیت فریم لس بودن سبب به حداکثر رسیدن نمایش تصویر می‌شود. برای دستیابی به این ظاهر بدون قاب لبه ‌های تصویر به وسیله مهره‌ های سیلیکونی از سمت داخل به قاب متصل می‌شوند. محدودیتی در اندازه ساخت آن وجود ندارد و هرچه ابعاد آن بزرگ ‌تر باشد جلوه‌ای خاص‌تر دارد.

 این سیستم از LED های پرقدرت با ولتاژ پایین ساخته ‌شده و یک لایه ورق لمینیت برای یکنواخت‌ سازی نور لامپ ‌ها تعبیه ‌شده که در هیچ کجای تصویر، هیچ بخشی روشن‌تر و تیره‌تر نباشد.

جنس قاب از نوع آلومینیوم بوده و با وجود ظرافت بالا از استحکام خوبی برخوردار است.

اگر می‌خواهید یک نمایشگر با حداکثر توانایی در نمایش تصویر را داشته باشید، فریم لس بهترین گزینه برای تبلیغات است.

 فریم لس در انواع دیواری، ایستاده و به ‌صورت آویز از سقف به‌ صورت یک وجه و دو وجه قابل سفارش هستند که اجازه می‌دهد ۲ تصویر مجزا با ۲ پیام متفاوت را به‌ صورت هم‌زمان به نمایش گذاشت.

 • لایت باکس فریم لس پارچه‌ ای

جدیدترین نسل از فریم لس، نوع پارچه‌ ای است، که تصویر بر روی پارچه‌ های مخصوص به وسیله چاپ یووی و دستگاه سابلیمیشن چاپ می‌شود. دلیل چاپ طرح بر روی پارچه آنست که:

 • چاپ به وسیله دستگاه سابلیمیشن بسیار بادوام و باکیفیت است و مناسب برای لایت باکس فضای بیرونی است که بیشتر در معرض عوامل محیطی دچار آسیب می‌شوند.
 • لذا با چاپ تصویر با استفاده از سابلیمیشن و یا یووی دیگر نگرانی جهت فرسودگی طرح وجود نداد.
 • ازآنجایی‌که چاپ ‌های دیجیتال بر روی پارچه طیف وسیعی از رنگ ‌ها را می‌توان به پارچه انتقال داد بیش ‌از هر نوع دیگری در انتقال رنگ ‌های جذاب و خیره‌کننده موفق و مؤثر است و محدودیتی از لحاظ دستیابی به رنگ‌های خاص ندارید زیرا طیف رنگی آن شامل ۱۶ میلیون تناژ متفاوت است.

ویژگی‌ های فریم لس

 ازجمله ویژگی‌ هایی که این نوع ابزار تبلیغاتی دارد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وزن کم و ضخامت حداقلی
 • حداکثر استفاده از قاب و اندازه تصویر
 • قابل ‌استفاده در فضای بیرونی و داخلی
 • قابل سفارش به‌ صورت دوطرفه و یک ‌طرفه
 • قابل طراحی به ‌صورت عمودی و یا افقی و به‌طورکلی منعطف از نظر سازگاری با دکوراسیون داخلی
 • مناسب برای کاربری ‌های بسیار چه به‌ صورت نمایشگاهی، فروشگاهی، اطلاع‌ رسانی، منوی رستوران ‌ها و بسیاری مکان ‌های دیگر
 • کم ‌هزینه و مقرون ‌به ‌صرفه
 • کیفیت تصویر فوق‌العاده و …
 • لایت باکس مگنتی

قاب این نوع از جنس آلومینیوم بوده و نوارهای آهن‌ ربایی در قسمت لبه ‌ها برای اتصال تصویر و طلق شفاف آن به قاب آلومینیومی بکار برده شده ‌است.

 نحوه نورپردازی به قاعده اصلی لایت باکس است.

این نوع سازه به دلیل آسودگی در تعویض تصاویر بسیار مورد استقبال برای مشاغلی است که نیاز به تعویض سریع و راحت و بدون دردسر تصاویر گرافیکی تبلیغاتی خود دارند.

 • لایت باکس اسنپ فریم

 اسنپ فریم یا لایت باکس اسنپی به مانند یک تابلوی عکس است که به همان اندازه کم ضخامت است.

 به ‌اندازه چند میلی‌ متر ساختار قاب و لبه بر روی تصویر کشیده شده ‌است.

 در ۲ نوع آویز و دیواری قابل سفارش هستند.

 طریقه تعویض تصاویر در آن بسیار آسان است و تنها به وسیله دست ساختار قاب جدا می‌شود و نیاز به ابزار خاصی ندارد.

 • لایت باکس کریستال

 از جمله ساده‌ترین، خاص‌ترین و مناسب‌ترین انواع لایت باکس برای قرارگیری در فضای داخلی یک مجموعه است.

 از لحاظ بصری و ساختاری یک تفاوت عمده بین این نوع با مدل ‌های دیگر وجود دارد و این‌ است که ساختار آن تشکیل شده‌ ۲ لایه پلکسی شفاف و ورقPVC   که تصویر بین  این ۲ لایه قرار گرفته و از ۴ طرف توسط مهره‌ هایی کل سیستم با یکدیگر چفت می ‌شوند و قاب آلومینیومی در این سازه حذف شده است.

این نوع فقط به‌ صورت دیواری و در اندازه‌های ۴۰×۳۰ و ×۱۲۰سانتی ‌متر قابل ‌اجرا است .

 • لایت باکس لوگو

اگر می‌خواهید لوگویتان که اولین نماد و شناسه معرفی برند شماست بمانند یک تابلوی تبلیغاتی بدرخشد و جلب توجه کند، لایک باکس لوگو بهترین گزینه برای شماست.

 طرح لوگو به وسیله دستگاه‌ چاپ دیجیتال بر روی متریال بک لایت چاپ ‌شده و بر روی فریم آلومینیومی و یا از جنس چنلیوم قرار می‌گیرد.

قابلیت ایجاد اشکال مختلف از لوگو برای قرارگیری بر دیوار بیرونی  ساختمان فروشگاه و یا مجموعه ‌ای که در هر حالتی از شبانه‌ روز با نوردهی جلب توجه می‌کند، از جمله مزایای این نوع محسوب می‌شود.

 • لایت باکس ام دی اف و آلومینیوم

تفاوت عمده ‌ای که MDF با سایر لایت باکس ‌ها در جنس بدنه قاب است، همانگونه از نام آن میتوان دریافت.

 جنبه دکوراتیو در کنار خاصیت تبلیغاتی از جمله مزایای این نوع باکس به حساب می‌آید. نوع آلومینیوم نیز به‌ مانند تمامی انواع دیگر است.

مزایای استفاده از لایت باکس برای تبلیغات

به ‌روز رسانی محتوای تبلیغات: لایت باکس‌ ها عموماً برای جایگزینی مکرر و تصاویر و پیام ‌های تبلیغاتی که به ‌صورت ماهانه یا فصلی نیاز به تعویض دارند بسیار آسان است. بنابراین روشی سریع برای دسترسی به طراحی ‌های گرافیکی است و جایگزین مناسبی برای بیلبورد های تبلیغاتی گران‌ قیمت و پرهزینه است.

قابلیت نصب دراکثر مکان ها: نمایش طولانی ‌مدت و دائمی از تبلیغات یک برند تا فروشگاهی کوچک در هر کجایی که خودتان می‌خواهید میتوانید آن را نصب کنید.

دوام و استحکام: سایر علائم الکتریکی معمولاً از جنس چوب پلاستیک و یا آهن هستند که استحکام و دوام خوبی در برابر شرایط جوی و محیطی ندارند. آلومینیوم به ‌عنوان فلزی مستحکم و براق که در کنار زیبایی ظاهر بدنه بادوام را شکل می‌دهد طول عمر ساختار را حفظ می‌کند.

هزینه مقرون به صرفه: اگر بخواهید یک بیلبورد را برای نمایش تبلیغ کاری اجاره کنید به صورت شبانه ‌روزی هزینه هنگفت باید برای آن بپردازید.

تبلیغات شبانه  روزی: با ساخت لایت باکس و پرداخت یکبار هزینه می‌توانید ۲۴ ساعته و در تمام طول هفته و سال پیام و یا معرفی کسب‌ وکار خود را در قالب یک اثر هنری به نمایش بگذارید.

 کاربری متعدد: لایت باکس ها را میتوان در تمام فضا های داخلی از جمله پاساژ ها، فروشگاه ‌ها، بیمارستان، پارکینگ، نمایشگاه، رستوران، اماکن، سالن ‌های کنفرانس، مترو، راه‌آهن و به‌طورخلاصه هر مکانی که دلخواه شماست و انبوهی از جمعیت در آن باشد میتوان قرار داد.

لامپ های ال ای دی: وجود لامپ‌ های ال ‌ای ‌دی در این باکس ‌ها و در پشت تصاویر سبب خلق تصاویر پر جنب ‌و جوش می‌شود که بلافاصله جلب توجه افراد را سبب می شود.

 لامپ ‌های ال ‌ای ‌دی آن در کنار کارایی و مزیتی که دارد، مصرف انرژی بسیار پایینی دارد و همچنین طول عمر بالایی دارند و کاملاً مقرون ‌به ‌صرفه هستند.

 با استفاده از لایت باکس ‌ها می‌توان اطمینان داشت که پیام تبلیغاتی و هدف بازاریابی  مجموعه در هر مکانی که قرار بگیرد به ‌سرعت و توسط طیف وسیعی از مردم و به‌راحتی قابل‌ مشاهده است.

عرفان لایت باکس

پیشرفت ‌های اخیر صنعت چاپ و فناوری ال‌ ای دی و به‌ کارگیری آن در ساخت لایت باکس ‌ها محبوبیت این ابزار تبلیغاتی را هرروز ارتقا می ‌دهد.

 به دلیل اثر بخشی آن ‌ها در ایجاد روند مثبت در جهت توسعه بازاریابی استفاده از آن توسط اکثر برند های مطرح جهان برای توسعه تصویر برندشان بسیار بالاست و سبب تمایز از رقبا و تبلیغ محصولات و خدمات از سایرین می‌شود.

 اگر می ‌خواهید که تعاملی سازنده با مخاطبین هدف خود داشته باشید، شرکت عرفان هر آنچه که نیاز برای رسیدن به این هدف دارید را در اختیارتان بگذارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه و سایر سؤالات تکمیلی انواع لایت باکس تبلیغاتی با مشاورین مجموعه از طریق شماره های موجود در سایت در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button